AKTUALNOŚCI

XIV Turniej Szachowy o Puchar Firmy OMEGA Pilzno, 13.05.2018.

 

Kolejny XIV turniej szachowy o Puchar Firmy Omega, odbył się w ostatnią niedziele  W turnieju „A” zwyciężył Mieszko Miś reprezentujący klub GCKiP Czarna , drugi był Krzysztof Szczurek  a trzeci Mateusz Bobula. Sukcesem może też pochwalić się Oliwia Mirowska ,która została najlepszą kobietą oraz juniorką turnieju zostawiając w tyle bardziej utytułowane i doświadczone zawodniczki, trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Paulina Pędrak również reprezentująca nasz klub. W turnieju „B”  juniorów z roczników 2003-2007 najlepszy był Adrian Słoniec, druga była Emilia Hals z Hetmana a trzeci Wojciech Okręt . W grupie dzieci z rocznika 2008 i młodszych zwyciężył Jemioła Jeremi, drugi był Jakub Zieliński  zaś trzecia Martyna Mansz. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali gadżety reklamowe ufundowane przez firmę Omega. W ceremonii zakończenia turnieju i rozdania nagród udział wzięli burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, zastępca burmistrza Krzysztof Krawiec, prezes firmy Omega Mariusz Godawski wraz z żoną Barbarą jako główni sponsorzy ,prezes GKSz Hetman Pilzno Bogumiła Mirowska, oraz  sędzia klasy międzynarodowej Marian Bysiewicz.


Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów III Liga Podkarpacka 2018

Spory sukces odnotowali na swoim koncie juniorzy Hetmana Pilzno, w zakończonych właśnie rozgrywkach trzeciej podkarpackiej ligi juniorów wywalczyli pierwsze miejsce i uzyskali awans do drugiej ligi. Kamil Wolak zajął pierwsze miejsce na I szachownicy a Oliwka Mirowska wygrała czwartą szachownicę, Paulina Pędrak była druga na drugiej desce natomiast Emilia Hals trzecia na szachownicy szóstej a Julia Wolak czwarta na desce piątej. Dobrze spisał się również Krzysztof Bartuzi, który uzyskał 5,5 p z 9 partii na III szachownicy co dało mu normę na II kategorię.

VIII Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Sędziszowa Młp. 2018-03-17

Coroczny turniej organizowany  w Sędziszowie należy do rekordowych pod względem frekwencji, w tym roku zagrało  łącznie 329 zawodników w czterech grupach. Wśród nich 19 reprezentujących nasz klub. Największy sukces odniósł Kamil Wolak zwyciężając w turnieju B juniorów ur. 2000-2004. W najsilniejszym turnieju A – open, Oliwia Mirowska zdobyła nagrodę dla najlepszej kobiety. W turnieju D juniorów ur. 2010 i mł. Anna Sok była piąta w klasyfikacji ogólnej i druga jako juniorka. Trzecią juniorką tej grupy została Anna Szopa a czwarte miejsce zajęła Ewa Szewczyk.


XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy „Podkarpacka Szachownica”. Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich P-30. V Memoriał im. Tadeusza Szylara Wysoka k. Łańcuta, 03-04.03.2018 r.

W dwudniowym turnieju startowało 5 juniorek z naszego klubu pod opieką trenera Ryszarda Kasperka. W grupie A Oliwia Mirowska zajęła 21 miejsce w klasyfikacji ogólnej i otrzymała dwie nagrody dla najlepszej kobiety oraz najlepszej juniorki. Emilia Hals była piąta w kategorii juniorek ur. 2003-2005. Paulina Pędrak zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek ur.2000-2002. Gabriela Szewczyk była druga w kategorii juniorek w turnieju C. Ewa Szewczyk była najmłodszą uczestniczką turnieju.


 SZACHOWY WEEKEND W PILŹNIE  24-25/02/2018

W ostatnią sobotę i niedzielę lutego GKSz Hetman Pilzno był organizatorem dwóch zjazdów szachowych. Jako pierwsi walczyli nasi juniorzy w drugim zjeździe podkarpackiej III ligi juniorów, natomiast w kolejnym dniu byliśmy świadkami zmagań V szachowej ligi seniorów. Świetnie spisali się juniorzy wygrywając wszystkie trzy mecze, co dało im prowadzenie w turnieju. Drużyna w podobnym składzie grała również w rozgrywkach V ligi seniorów w których zajmuje obecnie piąte miejsce.Oba turnieje zostały rozegrane w Szkole Podstawowej w Pilźnie, gdyż sala klubowa jest za mała aby pomieścić tylu szachistów naraz.

Zarząd GKSz Hetman Pilzno składa serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu zawodów: Pani dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie  Annie Błaś, zastępcy dyrektora Pani Jolancie Wnęk oraz Pani Krystynie Gądek dyrektorowi ZEAS Ww Pilźnie.

 


Turniej Szachowy o Puchar Ziemi Podkarpackiej.Sędziszów Małopolski  2018-02-16/2018-02-18

W zawodach brali udział juniorzy z Pilzna pod okiem trenera Ryszarda Kasperka, który również grał. Kami Wolak (34 numer startowy) zajął dobre 9 miejsce natomiast Oliwia Mirowska była 19 i najlepsza wśród kobiet.


Szachowe zmagania w Dobrkowie

Dnia 01.02.2018 roku rozegrano już po raz VI Gminny Zimowy Turniej Szachowy. Młodzież z czterech szkół tj. SP Pilzno, SP Łęki Dolne, SP Dobrków oraz Przedszkole w Pilźnie, rywalizowała w trzech grupach.

W kategorii do rankingu 1600 zwyciężył Wojciech Kawa SP Pilzno, drugie miejsce zajął Jakub Szewczyk ze SP w Dobrkowie a trzecie lokata przypadła Gabrieli Szewczyk SP Pilzno. W grupie bez kategorii szachowej na podium stanął Igor Gurda SP Dobrków, tuż za nim znalazła się Natalia Szewczyk również ze SP w Dobrkowie natomiast trzecie miejsce zajął Dominik Kula ze SP w Łękach Dolnych. W kategorii zawodników najmłodszych najlepiej spisała się Ewa Szewczyk z Przedszkola w Pilźnie, drugie miejsce zajął Kamil Dąbrowski SP Dobrków, a na trzeciej pozycji znalazła się Anna Szopa również z Przedszkola w Pilźnie. Turniej sędziowała Pani Bożena Hals.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.


Turniej Ferie 2018.

Tegoroczny turniej dla młodzieży szkolnej odbywający się w okresie ferii zimowych rozegrano w dniach 3-4 luty 2018 w trzech grupach. Wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa A

1 Paulina Pędrak

2.Oliwia Mirowska

3. Kamil Wolak.

Grupa B

1. Jan Kolbusz

2. Patryk Guziec

3. Wojciech Kawa

Grupa C.

1. Kacper Smoter

2. Anna Sok

3.Mateusz Madejczyk.

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe a dodatkowo zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej grupie zostali nagrodzeni pucharami.


Oliwka piąta w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

W turnieju rozgrywanym w Szklarskiej Porębie w dniach 7-14/ 01/2018 naszą szkołę reprezentowała Oliwia Mirowska, która w kategorii dziewcząt do lat 15 zajęła dobre, piąte miejsce.


Turniej Świąteczny

Po raz kolejny dzięki hojności naszych sponsorów Państwa Barbary i Mariusza Godawskich rozegrano świąteczny turniej szachowy. W grupie „A” triumfowała Emilia Hals przed Oliwią Mirowską i Kamilem Wolakiem.Grupę „B” wygrał Jakub Krawiec, drugi był  Patryk Guziec a trzeci Bartłomiej Kawa. W  grupie C  wygrała Anna Sok  drugie miejsce miejsce zajął Kacper Smoter a trzeci był Szymon  Sok .


ZMARŁ BOGUSŁAW SYGULSKI

Z głębokim żalem przekazujemy tę smutną wiadomość. 18/12/2017 roku w Dębicy zmarł mistrz międzynarodowy Bogusław Sygulski. Od wielu lat zawodnik reprezentujący barwy pilzneńskich klubów, doświadczony szachista i trener,  a przede wszystkim wspaniały człowiek poświęcony bez reszty królewskiej grze. Pogrzeb odbędzie się w Czarnej Tarnowskiej w dniu 21/12/2017 o godzinie 12.30.


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PILZNO 9/12/2017

Tradycyjny turniej mikołajkowy tym razem sponsorowała firma EUROVIA POLSKA S.A ODDZIAŁ MAŁOPOLSKI. W grupie A zwyciężył Kamil Wolak, w grupie B najlepszy był Patryk Guziec, zaś w grupie C pierwsze miejsce zajął Szymon Sok.


Drużynowe Mistrzostwa Tarnowa Szkół Średnich w Szachach . Tarnów 2017-11-14

Julia Wolak nasza utalentowana juniorka zajęła  pierwsze miejsce na IV szachownicy w turnieju Drużynowych Mistrzostwa Tarnowa Szkół Średnich. Jednocześnie jej drużyna I LO w Tarnowie zdobyła pierwsze miejsce. Sukces zatem podwójny.


Turniej Mikołajkowy  Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich P-15. Czarna, 02.12.2017 r.

Tegoroczne Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w szachach szybkich odbywały się w sąsiedniej gminie Czarna Tarnowska. Nasz klub reprezentowała kilkunastoosobowa grupa grupa juniorów i seniorów. W ceremonii otwarcia turnieju brała udział   Burmistrz Pilzna Pani Ewa Gołębiowska kibicując jednocześnie zawodnikom Hetmana. Największy sukces odniosła nasza reprezentantka Mistrzyni Fide Halina Jałowiec, która zwyciężyła w klasyfikacji kobiet. Przypomnijmy ,że Pani Halina to była Mistrzyni Polski juniorek do lat 20 (1980 rok), oraz srebrna medalistka Mistrzostw Polski (1987 rok). Drugie miejsce w kategorii juniorek do lat 12 zajęła Emilia Hals, natomiast Sebastian Augustyn w silnej międzynarodowej stawce zawodników zdobył dobre 4 miejsce.

 Wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6801/


IV PODKARPACKA LIGA SENIORÓW

Podobnie jak w przypadku juniorów z Pilzna wystawiono dwie drużyny. Rozgrywki odbywały się w formie 4 zjazdów w Rymanowie i zakończyły się 3/12/2017. Hetman II Pilzno zajął ostatecznie 6 miejsce natomiast Hetman III złożony z juniorów miejsce 10.

Dokładne wyniki na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5755/results.html?l=pl&tb=210_


IV PODKARPACKA LIGA JUNIORÓW

Wiśniowa  2017-11-25/2017-11-25

W turnieju startowały dwie drużyny z Pilzna. Hetman II Pilzno zdobył III miejsce a Hetman III sklasyfikowano na miejscu 7. Nowa zawodniczka naszego klubu Anna Szopa otrzymała nagrodę dla najmłodszej uczestniczki turnieju.


 PAULINA PĘDRAK FINALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

W półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Jastrzębiej Górze w dniach 11-17/11/ 2017 , nasza zawodniczka Paulina Pędrak zajęła piąte miejsce w swojej grupie wiekowej co dało jej awans do finałów. Turniej z pewnością Paulina może zaliczyć do udanych , gdyż wyprzedziła kilka  bardziej utytułowanych zawodniczek i zaledwie pół „oczka” jej brakło do pierwszej czwórki która miała po 6 punktów .

Dokładne wyniki na stronie  http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5536/results.html?l=pl&tb=14_

Poniżej partia z pierwszej rundy

Białe: Daliga Anita , Elo 1675
Czarne: Pędrak Paulina, Elo 1536

1. e4 c5 2. d3 e6 3. g3 d5 4. Nd2 Nf6 5. e5 ( w tej pozycji częściej grywano 5. Gg2 i po Nc6 6.Ngf3 ) 5...Nfd7 6. f4 Nc6 7. Ngf3 (nieco dokładniejsze jest 7.Ndf3 z planem zagrania  gońcem na pole h3 oraz atakiem g4 i ustawieniem skoczka na polu g3 po uprzednim Ne2, lub można też zamiast gońcem  zagrać skoczkiem na h3 i atakować przez pole f5 z ideą zagrania skoczkiem na f4 )7…. b5 (aktywny ruch będący wstępem do ataku na skrzydle hetmańskim) 8. Bg2 Qb6
9. c3 Bb7 10. O-O Be7 11. Qe2 O-O 12. h4?! ( biała armia dała sygnał do ataku na czarnego monarchę 🙂 w dostępnych mi bazach znalazłem dwie partie z tą pozycją jednak białe zagrały 12.Kh1 Kamsky- Bareev 1991 lub 12.Nb3 Partac-Kantaria 2000)  b4 13. Bh3 bxc3 14. bxc3 Ba6 15. c4 Qd8 (trochę niezrozumiały ruch Pauliny, jeśli już uciekać hetmanem z linii” B”to  należało grać 15…Qc7 aby zapewnić lepszą koordynację wież na ósmej linii )
16. Ng5 h6? ( to już błąd, czarne zlekceważyły ofiarę skoczka na e6 należało wrzucić 16….Nd4 i potem ewentualnie h6)  17. Nxe6 (program Stockfish podaje ,że lepsze było 17.Nxf7 Kxf71 8.Qh5+ Kg8 19. Bxe6+  Kh8 19. Bxd5 z niewielką przewagą białych)

fxe6 18. Bxe6+ Kh8 19. Bxd5 Nd4 20. Qh5 Rb8 21. Rb1 Nb6 22.
Be4 Bb7 23. Qg6?? (przegrywający błąd należało bić gońca na b7) Ne2+ 24. Kh2

Bxe4 25. dxe4? (kolejny błąd lepsze było odbicie skoczkiem choć pozycja białych była już i tak ciężka do uratowania, być może białe zagrały vabank oddając kolejną figurę i licząc na to ,że falanga wolnych pionów wspartych przez hetmana doprowadzi do decydującego ataku) Nxc1 26. Rbxc1 Qxd2+ 27. Kh3 Rbd8 28.
f5 Nd7 29. f6 gxf6 30. Rcd1 Nxe5! ( Paulina umiejętnie się broni, atak białych jest nieskuteczny a przewaga materialna czarnych decyduje o wyniku partii) 31. Qh5 Qe3 32. Rde1 Qd4 33. Qxh6+ Kg8 34. Rf5 Qd7 35. Rg1 Rf7 36. g4 Rg7 37. Rh5 Nxg4 0-1

Pomimo obustronnych błędów zasłużone  zwycięstwo Pauliny. Ta partia w pierwszej rundzie  z potencjalnie silniejszą przeciwniczką dodała jej zapewne „skrzydeł” w dalszej części turnieju.

Komentarz P.T


TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI  ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 11-12/11/2017 odbył się tradycyjny turniej z okazji Święta Niepodległości. Tym razem rywalizowano w trzech grupach. Wyniki :

GRUPA A                                GRUPA B                                           GRUPA C

1.Sebastian Augustyn                1. Patryk Guziec                                   1.Anna Szopa

2.Jerzy Markiewicz                   2. Wojciech Kawa                                2.Eliza Hals

3.Leszek Dubas                          3. Mateusz Hayn                                 3.Mateusz Madejczyk

Sponsorami wszystkich nagród byli Państwo Barbara i Mariusz Godawscy. Po raz kolejny dziękujemy za finansowe wsparcie turnieju.


 

 II Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu

Kolbuszowa  2017-11-03/2017-11-05

Dwójka naszych juniorów brała udział w turnieju w Kolbuszowej, W grupie „A” Kamil Wolak był 15 a Oliwia Mirowska zajęła 16 miejsce i jednocześnie pierwsze wśród kobiet. W tej grupie startowało 24 zawodników.


X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Szachowy  „ O złotego Jeża”,  Jeżowe, 28 październik 2017 r.

13 juniorów z Pilzna wzięło udział w tradycyjnym turnieju w Jeżowem. Największym sukcesem popisał się Jakub Krawiec zwyciężając w grupie juniorów ur. 2007 i młodszych. w tej grupie grało 57 zawodników. Wśród juniorek tej grupy wiekowej Gabriela Szewczyk była 7, Bardzo dobrze spisały się też juniorki grające w grupie ur. 2002-2006. Weronika Szumowicz była trzecia , a Emilia Hals zajęła piąte miejsce. Rośnie też forma Pauliny Pędrak, która zajęła bardzo dobre 4 miejsce w turnieju zawodników do rankingu 1800 i jednocześnie najwyższe wśród kobiet.

Eliminacje Międzywojewódzkie Juniorów Mistrzostw Polski.

Czudec  2017-09-29/2017-10-06

Dzięki hojności władz samorządowych, które dofinansowały wyjazd, 8 juniorów wraz z opiekunem wyjechało do Czudca na Eliminacje Międzywojewódzkie do Mistrzostw Polski Juniorów. Zakwalifikowały się dwie nasze zawodniczki: Emilia Hals druga w grupie dziewcząt do 13 lat oraz Oliwia Mirowska trzecia w tej samej grupie. Rywalizowali zawodnicy z woj. podkarpackiego (20 zawodników) i małopolskiego (ponad 100 zawodników). Z naszego województwa awansowało 6 zawodników, z czego dwójka z Pilzna. Jak na tak małą miejscowość to bardzo dobry wynik świadczący o tym ,że praca szkoleniowa przynosi efekty. Bliscy awansu byli też  Michał Bartuzi  i Weronika Szumowicz. Dokładne wyniki na stronie

http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5138/results.html?l=pl&tb=14_


III Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Jasło. 25/09/2017

Trójka szachistów z Hetmana oraz Pani Prezes Bogusia Mirowska (jako kibic i jednocześnie kierowca) wzięło udział w turnieju szachowym w Warzycach koło Jasła. Najwyżej uplasował się Sebastian Augustyn zajmując piąte miejsce 6p/9, na 9 miejscu znalazł się Piotr Tatarczany 6p/9, natomiast Oliwka Mirowska jako jedyna kobieta w turnieju z dorobkiem 5p/9 uplasowała się na 15 miejscu. W turnieju open startowało  48 zawodników.


XXVII OGÓLNOPOLSKI  MEMORIAŁ  SZACHOWY JANA GIETKI , Rudnik nad Sanem 23 września (sobota)

Zawodnicy Hetmana Pilzno, brali udział w corocznym memoriale Jana Gietki. Nasz klub wysłał najliczniejsza ekipę łącznie z opiekunami do Rudnika zjechało ponad 30 osób z Pilzna. Największy sukces odnieśli: Michał Bartuzi drugi w turnieju „D” , Paulina Pędrak  trzecia w turnieju „B”oraz Emilia Hals ósma w turnieju „C” i druga w kategorii juniorek.


I Festiwal Szachowy o Puchar Pałacu w Olszanicy

Trójka naszych juniorów wzięła udział w turnieju szachowym w Olszanicy w dniach 16-17/09/2017. W grupie „A” Kamil Wolak był 11 a Oliwka Mirowska zajęła 17 miejsce, w grupie „B” Emilia Hals była trzecia. Cała trójka była pod opieką  trenera Ryszarda Kasperka, który również  zawiózł juniorów na zawody.

Szczegóły jak zwykle w niezawodnym serwisie chessarbiter :

http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5353/results.html?l=pl&tb=14_

http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5352/results.html?l=pl&tb=14_


Drużynowe Mistrzostwa Polski II liga . Szklarska Poręba 1-10/09/2017.

Dobrze spisali się pilzneńscy seniorzy w corocznych rozgrywkach II ligi szachowej. Tym razem zmagania toczono w malowniczej miejscowości Szklarska Poręba w Karkonoszach. Nasza drużyna po raz kolejny nie zawiodła i pewnie utrzymała się w II lidze, zajmując 15 miejsce wśród 34 grających drużyn.

Hetman Pilzno wystąpił w składzie (według kolejności szachownic)

KM  Arkadiusz Zaskalski  4p/9

MF  Jerzy Markiewicz 4p/8

KM  Sebastian Augustyn 6,5p/9

KM  Wojciech Czarnecki 4p/9

I++ Mateusz Markiewicz 4,5p/8

MF  Halina Jałowiec 3,5p/9

II   Piotr Tatarczany 0,5p/1

Dokładne wyniki na stronie  http://chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_5005/

Drugoligowa ekipa „Hetmana” Pilzno na wycieczce w czeskim Harrachowie u podnóża skoczni.

Od lewej Arek, Piotrek, Bastek, Wojtek, Mateusz, Jurek a przed nimi Halinka.


HAJDUCZEK 2017

W szachowym obozie szkoleniowym w Krynicy brali udział nasi młodsi juniorzy. W turnieju szkoleniowym „Open” Michał Bartuzi był na 7 miejscu , Jakub Krawiec na 8 a Krzysztof Bartuzi był 9, wszyscy po 4.5 p/9.  W kategorii zawodników do 1600 Elo Krzysztof był czwarty a Kuba piąty.


Szachowy weekend udany dla naszych juniorów.

Juniorzy „Hetmana” pod koniec wakacji zagrali w dwóch turniejach odbywających się w Tarnobrzegu oraz w Mielcu. W pierwszym z nich 26.08.2017 największy sukces odniosła Oliwka Mirowska, która startując w silnie obsadzonym  turnieju seniorów zajęła 21 miejsce i jednocześnie pierwsze wśród kobiet. Kamil Wolak był 24, a zarazem najlepszy w grupie zawodników z rankingiem FIDE do 1800 p.

Z kolei turniej w Mielcu odbywający w następnym dniu podobnie był udany dla Oliwki ,która zajęła również 21 miejsce startując jako jedyna kobieta juniorka. W turnieju „B” Kamil Wolak był piąty a jego siostra Julia zajęła VI miejsce.

Wyraźny progres w sile gry naszych juniorów jest zauważalny od jakiegoś czasu. Spowodowane jest to zapewne między innymi innowacyjnym metodom szkolenia wprowadzonym przez trenera Ryszarda Kasperka.


Turniej klubowy

W dniach 12-13 /08/2017 odbył się turniej z okazji XIII rocznicy powstania klubu. Rywalizowano w dwóch grupach. W pierwszej triumfował Sebastian Augustyn wyprzedzając Jerzego Markiewicza i Halinę Jałowiec. W grupie drugiej najlepszym okazał się Bartłomiej Kawa drugi był Jan Kolbusz a trzeci Patryk Guziec. Sponsorami wszystkich nagród po raz kolejny już byli Państwo Barbara i Mariusz Godawscy za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.


Mistrzostwa Polski we Wrocławiu

W dniach 6-9.08.2017 zostały rozegrane we Wrocławiu Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Naszą  gminę reprezentował 7 osobowy zespół w składzie: Paulina Pędrak, Kamil Wolak, Emilia Hals, Oliwia Mirowska, Julia Wolak , Weronika Szumowicz oraz Hubert Bień. Wszyscy uczestnicy są członkami klubu szachowego „Hetman”. Najlepszy wynik  uzyskała Emilia Hals zajmując VIII miejsce w Szachach Szybkich w kategorii dziewcząt do lat 12, dobrze spisała się także Weronika Szumowicz zajmując 16 lokatę. W szachach błyskawicznych dobrze wypadły również Emilia Hals, Oliwia Mirowska i Weronika Szumowicz.


Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2017 – II Liga, Szczyrk  2017-07-21/2017-07-30

W mocno obsadzonym turnieju drużynowym II ligi juniorów, nasi zawodnicy nie zdołali utrzymać się w tej lidze spadając do trzeciej. Zanotowaliśmy natomiast dwa sukcesy indywidualne: Oliwka Mirowska zdobyła 9.5 z 11 punktów na IV szachownicy i zajęła drugie miejsce wypełniając jednocześnie drugą normę kandydacką. Emilka Hals natomiast na piątej desce uzyskała 8p/11 co dało jej  normę na pierwszą kategorię.

Dokładne wyniki na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_3787/


TURNIEJ WAKACYJNY

W dniach 24-25.06.2017 odbył się w sali klubowej w Pilźnie wakacyjny turniej w którym brali udział zawodnicy z Hetmana. W turnieju A zwyciężył Mistrz Fide Jerzy Markiewicz ,drugi był jego syn Mateusz a trzeci Sebastian Augustyn. W turnieju B najlepszym okazał się Bartłomiej Kawa, za nim uplasowali się Patryk Guziec i Jan Kolbusz. Głównym sponsorem turnieju byli nie po raz pierwszy zresztą Państwo Barbara i Mariusz Godawscy, którzy ufundowali nagrody pieniężne w turnieju A.  Nagrody rzeczowe w turnieju B zapewnił zarząd klubu GKSz Hetman Pilzno. Wielkie dzięki dla sponsorów ,to wy sprawiacie ,że możemy się cały czas rozwijać szachowo i przy okazji promować nasze miasto.


Mistrzostwa województwa podkarpackiego   juniorów i juniorek. Wiśniowa 11.06.2017.

Jedno złoto i dwa srebra przywieźli juniorzy „Hetmana” z mistrzostw województwa podkarpackiego w szachach. W naszej koronnej kategorii dziewcząt do 13 lat byliśmy nie do zatrzymania. Wygrała Oliwia Mirowska a druga była Emilia Hals. Dobrze zagrał Kamil Wolak zdobywając srebrny medal w kategorii chłopców do lat 15. Nieźle spisali się również: Gabriela Szewczyk 4 miejsce ( dziewczyny do 9 lat), Paulina Pędrak 4 miejsce (dziewczyny do 17 lat) , Julia Wolak (w tej samej kategorii)  Hubert Bień 4 miejsce (chłopcy do 13 lat), Wojciech Kawa 5 miejsce (chłopcy do 7 lat), Weronika Szumowicz 5 miejsce (dziewczyny do 11 lat). Dokładniejsze wyniki na stronie: http://chessarbiter.com/turnieje.php?rok=2017&nazwa=&miejsce=&status=wszystkie&wojewodztwo=PK&typ=wszystkie&rodzaj=wszystkie&cala_baza=tak&szukaj=Wyswietl+turnieje

 


 Hetman Pilzno z nowym trenerem

Ryszard Kasperek doświadczony trener i utytułowany zawodnik z Dębicy będzie nowym trenerem w naszym klubie. Poprowadzi zajęcia szkoleniowe w poniedziałki , szczegóły w zakładce „szkolenia”


Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szkół Podstawowych

Pokrzywny  2017-05-29/2017-05-31

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Pilzna brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Podstawowych, Które odbywały się w Pokrzywnach w województwie opolskim. Ogółem startowało 32 drużyny. Reprezentanci Pilzna zajęli dobre 9 miejsce. Drużyna Walczyła w składzie: Krzysztof Bartuzi, Oliwia Mirowska, Piotr Gągała i Emilia Hals. Wszyscy są zawodnikami i wychowankami „Hetmana” Pilzno.

Dokładne wyniki na stronie: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_2699/


Indywidualne Mistrzostwa woj. Podkarpackiego Szkół Podstawowych.

Górno  2017-05-24

Dobrze spisali się juniorzy Hetmana Pilzno w indywidualnych Mistrzostwa woj. Podkarpackiego Szkół Podstawowych. W kategorii chłopców z klas I-III, 4 miejsce  zdobył Jakub Krawiec, 14 był Michał Bartuzi a 17 Bartłomiej Kawa (57 uczestników). W analogicznej kategorii dziewcząt dziewiąta była Gabriela Szewczyk (28 uczestniczek). Największe sukcesy odnieśliśmy jednak w kategorii dziewcząt z klas IV-VI, d bowiem drugie miejsce zdobyła Emilia Hals a trzecie Weronika Szumowicz, szósta była Oliwia Mirowska (26 startujących). W tej samej kategorii wiekowej chłopców drugi był Huber Bień, ósmy Krzysztof Bartuzi a 11 Piotr Gągała (53 zawodników)


XIII Turniej Szachowy o Puchar Firmy OMEGA Pilzno, 21.05.2017.

W ostatnią niedzielę Pilzno żyło szachami o wiele bardziej intensywnie niż zwykle. Odbyła się bowiem kolejna XIII edycja turnieju o Puchar Firmy Omega. Turniej został wspaniale zorganizowany a nowy zarząd klubu stanął na wysokości zadania. Wyjątkowo wysoko była frekwencja .W wszystkich trzech grupach rywalizowało 102 zawodników wobec 82 w ubiegłym roku. W kategorii open zwyciężył podobnie jak rok temu zawodnik z Ukrainy Lornye Pylyp 7,5 p z 9 partii, drugi był reprezentujący barwy Hetmana Pilzno Jerzy Markiewicz 7 p a trzeci Mieszko Miś również 7 p. W kategorii dzieci z roczników 2003-2007 najlepszy był Piotr Szpila 7.5 p z 9 partii, drugi Piotr Gągała z Hetmana Pilzno 6,5 p a trzeci Wojciech Okręt 6,5 p. W grupie dzieci z rocznika 2008 i młodszych zwyciężył Jakub Zieliński 8 p, drugie miejsce zajął Hubert  Frydryk  7 p, zaś trzeci Filip Białek 6,5 p. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali gadżety reklamowe ufundowane przez firmę Omega jako głównego sponsora, mogli również liczyć na gorący posiłek serwowany przez stołówkę w gimnazjum. Szczegółowe wyniki  turnieju na stronach:

http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2028/results.html?l=pl&tb=14_

http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2030/results.html?l=pl&tb=14_

http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2029/results.html?l=pl&tb=14_


 

I plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Doliny Białej – Sajdak 14-05-2017.

Sukcesem zakończył się niedzielny wyjazd ekipy Hetmana do Tuchowa. Wspaniale zorganizowany turniej  w plenerze, na terenie ośrodka rekreacji konnej  zakończył się zwycięstwem Sebastiana Augustyna 8,5/9 p (kategoria open). Trzeci był Piotr Tatarczany. W kategorii do lat 12 zwyciężyła Emilia Hals, natomiast Oliwia Mirowska była druga w kategorii do lat 18.


Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów III Liga Podkarpacka 2017

Zakończyły się rozgrywki III Podkarpackiej Ligi Juniorów, nasza drużyna zajęła ostatecznie IV miejsce, wygraliśmy 6 meczów i trzykrotnie doznaliśmy porażki. Pierwsze miejsce na 6 szachownicy zajęła Oliwia Mirowska, Drugie miejsce na drugiej desce zajęła Paulina Pędrak, również druga na 4 szachownicy była Emilia Hals.

Drużyna wystąpiła w składzie według kolejności szachownic:

Kamil Wolak, Paulina Pędrak, Hubert Bień, Emila Hals, Julia Wolak, Oliwia Mirowska, Jakub Krawiec (rezerwowy)


XIII TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR FIRMY  „OMEGA”

Znamy już datę kolejnej edycji turnieju o puchar „Omegi”, który odbędzie się w Pilźnie 21.05.2017 roku, w budynku gimnazjum przy ul. Niepodległości 1 a. Tradycyjnie powalczymy w trzech kategoriach: open , dzieci urodzonych w latach 2003-2007 oraz dzieci urodzonych w roku 2008 i młodszych.


MAMY NOWY ZARZĄD KLUBU

Uczestnicy walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego odbytego w dniu 26/03//2017 po wysłuchaniu i przyjęciu odpowiednich sprawozdań udzielili absolutorium poprzedniemu zarządowi. Wybrano jednocześnie nowe władze klubu. Prezesem została  Bogumiła Mirowska,  vice prezesami: Bożena Hals, Krzysztof Krawiec i Aleksander Kłusek, natomiast skarbnikiem Ewa Gągała. Pełny skład  zarządu na zakładce „zarząd”.
Pani Bogumiła Mirowska jako rodzic ( mama Oliwki, jednej z najlepszych juniorek województwa podkarpackiego w swojej kategorii wiekowej) angażowała się aktywnie w  działalność naszego klubu, szczególnie jeśli chodzi o organizację wyjazdów na turnieje juniorów oraz pomoc w organizowaniu turniejów klubowych. Znana jako zawsze uśmiechnięta, sympatyczna i życzliwa osoba z pewnością poprowadzi nasz klub do dalszych szachowych sukcesów, czego jej serdecznie życzymy.


WALNE ZEBRANIE

 W dniu 26 marca 2017 r. w niedzielę o godz. 10.00 w sali klubowej na rynku odbędzie się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze Gminnego Klubu Szachowego „Hetman Pilzno”. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków pilzneńskich szachów. Zapraszamy również rodziców dzieci trenujących w naszym klubie.

Proponowany porządek obrad Walnego Zgromadzenia jest następujący:
CZĘŚĆ I
⦁ Otwarcie i powołanie prezydium.
⦁ Wybór przewodniczącego obrad i protokolanta.
⦁ Zatwierdzenie porządku obrad.
⦁ Zatwierdzenie regulaminu obrad.
5. Wybory komisji:
– Mandatowej,
– Uchwał i Wniosków,
– Skrutacyjnej.
6. Sprawozdanie z działalności organizacyjnej i sportowej klubu za okres 2015-2016.
7. Sprawozdanie finansowe za okres 2015-2016.
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
9. Sprawozdanie Komisji Mandatowej.
10. Dyskusja nad sprawozdaniami.
11. Udzielenie absolutorium Zarządowi GKSz „Hetman” za lata 2015-2016.

CZĘŚĆ II
⦁ Zgłaszanie kandydatów do Zarządu GKSz „Hetman” w Pilźnie.
⦁ Zgłaszanie kandydatów do Komisji Rewizyjnej.
⦁ Wybory Zarządu.
⦁ Ukonstytuowanie się nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
⦁ Wolne wnioski.
⦁ Zakończenie obrad.


Turniej Szachowy o Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Skrzyszów

19 lutego2017 roku odbył się cykliczny ,coroczny turniej w sąsiedniej gminie Skrzyszów. Tym razem do boju stanęło 93 zawodników. Zwyciężył reprezentant naszego klubu MF Jerzy Markiewicz uzyskując 7 punktów z 9 partii, wyprzedził punktacją dodatkową dwóch kolejnych zawodników z tą samą ilością punktów. Wśród kobiet najlepszą okazała się również zawodniczka Hetmana Oliwia Mirowska z wynikiem 5,5 punktu z 9 partii.

Więcej szczegółów: http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_1195/results.html?l=pl&tb=14_

img-20170218-wa0001


Turniej „Ferie 2017”

Jak co roku w okresie  ferii zimowych, juniorzy naszego klubu rywalizowali w turnieju szkoleniowym rozegranym w tempie 1 godzina dla zawodnika. W grupie A  zwyciężyła Oliwia Mirowska. W grupie B (juniorzy młodsi) najlepszy okazał się Jan Kolbusz. Grupę B choć grała razem podzielono na dwie kwalifikacje: juniorów urodzonych przed i po 2008 roku. W młodszej grupie najlepiej wśród chłopców spisał się Kawa Wojciech zaś najlepszą juniorką okazała się Sok Anna. Poniżej dokładny układ tabeli

Grupa A juniorzy

1 MIROWSKA OLIWIA

2 BIEŃ HUBERT

3WOLAK KAMIL

4BARTUZI KRZYSZTOF

5WOLAK JULIA

6BARTUZI MICHAŁ

7HALS EMILIA

8KRAWIEC JAKUB

 GRUPA B JUNIORZY MŁODSI

1 KOLBUSZ JAN

2KAWA BARTŁOMIEJ

3URIASZ GABRIELA

4URIASZ KACPER

5KAWA WOJCIECH

6 BIEŃ WERONIKA

7SZEWCZYK GABRIELA

8 JASIEWICZ WERONIKA

9HAYN MATEUSZ

10 URIASZ SZYMON

11SOK ANNA

12 SMOTER KACPER

13SZWEJDA SZYMON

obraz-002obraz-001


Turniej kadry młodzików województwa podkarpackiego

W dniach 27-28.12.2016 odbył się turniej kadry juniorów młodszych województwa podkarpackiego. Rozegrano 3 turnieje tempem 10,15 i 59 minut. W klasyfikacji generalnej (chłopców i dziewcząt) w której podsumowano punkty z wszystkich trzech turniejów zwyciężyła Oliwia Mirowska a trzecia (w kategorii dziewcząt) była Weronika Szumowicz obie reprezentujące Hetmana. Choć w szachach rzadko to się zdarza ,ale Oliwia zostawiła w tyle wszystkich chłopaków:). W turnieju brali również udział inni zdolni juniorzy Hetmana. Bracia Krzysztof i Michał Bartuzi, Jakub Krawiec oraz Piotr Gągała

ddddd kkkk


Turniej szachowy w muzeum w Tarnowie.

W tarnowskim muzeum jeszcze do 4.12.2016 można oglądać niezwykle interesującą wystawę „Szachy świata”. Jak wskazuje tytuł znajdują się na niej komplety szachów niemal z każdego zakątka świata. Przy okazji promocji tego wydarzenia kulturalnego zorganizowano turniej szachowy w podziemiach muzeum. Hetman Pilzno reprezentowali dwaj vice-prezesi. Sebastian Augustyn i Piotr Tatarczany. Oni też  zdobyli dwa najwyższe miejsca. Sebastian był pierwszy a Piotrek drugi.

Strona wystawy:  http://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci.php?id=777

Szczegóły turnieju:  http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_5728/


 MECZ O SZACHOWĄ KORONĘ

W dniach 11-30.listopada 2016 w Nowym Jorku odbywa się mecz o Mistrzostwo Świata w szachach. Do pojedynku stanęli dwaj 25 latkowie, obrońca tytułu Norweg Magnus Carlsen oraz Rosjanin Sergiej Karjakin. Póki co po 4 rundach mamy remis 2-2, wszystkie partie jak dotąd zakończyły się remisem, choć niektóre po na prawdę ostrej walce. Faworytem jest Carlsen, w ostatnich latach zdecydowanie najlepszy zawodnik na świecie. Mecz można obserwować na stronie ( po angielsku)  http://nyc2016.fide.com/


 TURNIEJ Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniach 12-13 listopada 2016 r.odbył się w Pilźnie turniej szachowy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W turnieju głównym grało 11 zawodników. Rywalizacja była niezwykle zacięta o czym świadczy odsetek partii zakończonych pokojowo. Na 55 partii zaledwie 3 zakończyło się remisem.

Sponsorem nagród byli  Pani Barbara Godawska i firma Omega Pilzno Godawski&Godawski. W imieniu organizatorów i całej braci szachowej Pilzna serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe tego turnieju. Wyniki w tabeli poniżej.

turniej-3

mms_20161114_152022


Eliminacje międzywojewódzkie  do Mistrzostw Polski juniorów i juniorek.

W dniach 1/10/216 – 8/10/2016 w Bochni odbyły się międzywojewódzkie eliminacje mające wyłonić najlepszych juniorów i juniorki, którzy wezmą udział w turnieju finałowym MP .Wśród juniorów „Hetmana” najlepiej spisała się Oliwia Mirowska, która wywalczyła awans zajmując drugie miejsce w grupie dziewcząt do 13 lat. Bardzo bliska awansu była Emilka Hals w grupie juniorek do 11 lat, która zajęła 5 miejsce (awansowało pierwsze 4 zawodniczki) przy czym przy takiej samej ilości punktów przegrała walkę o 4 miejsce punktacją pomocniczą.


IX  Wojewódzki Turniej  Szachowy „SZUKAMY TALENTÓW” Górno 25/09/2016

Tradycyjny coroczny turniej w Górnie zakończył się sukcesem zawodników z Pilzna. W grupie juniorów z rocznika 2006 i młodszych pierwsze miejsce zajął Piotr Gągała natomiast wśród juniorek Weronika Szumowicz była druga.W  starszej grupie urodzonych w latach 1998-2005 juniorki z „Hetmana” obstawiły całe podium w kolejności: Oliwka Mirowska ,Julka Wolak i Emilka Hals. Wśród chłopców  Hubert Bień był czwarty a Kamil Wolak piaty. Grano w tempie szachów szybkich czyli 15 minut dla każdego zawodnika.


II liga seniorów.

W dniach 3-11.09.2016 r. w Jastrzębiej Górze nad Morzem Bałtyckim odbyły się rozgrywki II ligi seniorów, startowało 35 drużyn z całej Polski. Hetman Pilzno po raz pierwszy zagrał w mocno okrojonym składzie, z różnych przyczyn nie zagrało 4 podstawowych zawodników w tym dwóch najlepszych Grzesiek Krogulski na I szachownicy i Boguś Sygulski na II szach. W tym osłabionym składzie za podstawowy cel postawiono utrzymanie się w II lidze ( na 35 drużyn, 10 ostatnich spadało do III ligi). Było ciężko, ale daliśmy radę. Zadecydował ostatni mecz z Rzeszowskim Klubem Szachowym którego Hetman pewnie pokonał 4.5-1.5. Niezwykle ważne okazały się też małe punkty, które zapewniły nam pozostanie w II lidze. Hetman Pilzno wystąpił w następującym składzie(według kolejności szachownic): Jerzy Markiewicz, Arkadiusz Zaskalski, Sebastian Augustyn, Mateusz Markiewicz, Piotr Tatarczany oraz Halina Jałowiec. Wszyscy  grali pełne 9 rund, gdyż nie mieliśmy rezerwowych zawodników.   Sebastian Augustyn odniósł również indywidualny sukces zajmując drugie miejsce na III szachownicy.

 

dscn7586dscn7568

 Wyniki wraz z odnośnikiem do zdjęć z turnieju na stronie:

http://chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_4321/


Indywidualny sukces Weroniki Szumowicz

Sporym sukcesem może poszczycić się się zdolna juniorka naszego klubu Weronika Szumowicz. W Mistrzostwa Makroregionalnych Młodzików P-15, do 10 lat odbywających się w Niepołomicach w dniach 16-19.06.2016 zdobyła 1 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 7.5/9. W zawodach brali udział najlepsi młodzicy z dwóch województw podkarpackiego i małopolskiego.


III  LIGA SZACHOWA

19.06.2016 zakończyły się odbywające się w Czudcu zmagania III ligi. Hetmana reprezentowała druga drużyna. Pomimo składu osłabionego brakiem kilku podstawowych zawodników udało się zdobyć  7 miejsce na 10 drużyn , które gwarantuje utrzymanie się w III lidze. Łatwo nie było, gdyż drużyny prezentowały wysoki poziom  i o każdy punkt trzeba było ostro walczyć. Wyniki na stronie: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/tdr_883/


 WIELKI SUKCES MŁODYCH SZACHISTÓW Z PILZNA

Młodzież z naszego klubu odniosła kolejny sukces w Leżajsku w  Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich ,które odbywały się w dniu 12.06.2016. Z Leżajska do Pilzna przyjechało 7 pucharów. Najcenniejsze , za pierwsze miejsce wywalczyli: Julia Wolak pierwsza w kategorii juniorek do lat 15 , Oliwia Mirowska jako najlepsza juniorka do lat 13, Hubert Bień najlepszy junior do lat 13. Drugie miejsce w swoich kategoriach wiekowych zdobyli: Weronika Szumowicz w kategorii juniorek do 11 lat, Paulina Pędrak w kategorii juniorek do lat 17 oraz Bartłomiej Kawa w kategorii juniorów do lat 7.Piotr Gągała  wywalczył trzecie miejsce w grupie juniorów do 11 lat. W nieoficjalnej klasyfikacji medalowej zdobyliśmy jako klub pierwsze miejsce w województwie!!!

Zdjęcia na stronie http://www.krawiec-adam.pl/portal/JUNIOR/mistrzostwa_woj_podkarpackiego_juniorow_w_szachach_2016/index.html

 


XII Międzynarodowy Turniej Szachowy o puchar firmy „Omega”

Kolejna edycja turnieju o puchar firmy „Omega” już za nami. Jak zwykle zacięte boje przy szachownicach  toczyli zawodnicy z gminy Pilzno oraz uczestnicy którzy zjechali się z całego regionu a nawet z Ukrainy. W turnieju open zwyciężył właśnie reprezentant tego kraju Lornye Pylyp, drugi był reprezentujący Hetmana Pilzno Bogusław Sygulski a trzeci Damian Lewtak. W grupie juniorów urodzonych w latach 2002-2006 pierwsze miejsce wywalczył nasz zawodnik Kamil Wolak, natomiast w najmłodszej grupie dzieci z rocznika 2007 i młodszych najlepszym okazał się Hubert Zięba z Lotnika Mielec. Turniej sprawnie prowadził  sędzia Jarosław Pietraszewski. Nagrody wręczał reprezentant głównego sponsora, Mariusz Godawski współwłaściciel   Omega Pilzno Godawski & Godawski Sp.z o.o . W uroczystym zakończeniu brali udział burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska oraz jej zastępca Krzysztof Krawiec .Dokładniejsze wyniki jak zwykle na stronach chessarbitra:

http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2018/results.html?l=pl&tb=14_

http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2020/results.html?l=pl&tb=14_

http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2019/results.html?l=pl&tb=14_


 

 

XX Międzynarodowy Turniej Szachowy

Gnojnik  2016-02-27/2016-02-28

 Po raz kolejny ekipa Hetmana pojechała do Gnojnika ,aby rywalizować w jednym z najsilniejszych turniejów szachowych w regionie. W sobotę 27 lutego rywalizowali juniorzy o źrebiątko a dzień później seniorzy walczyli o wspaniałą drewnianą rzeźbę czarnego konia. W naszej drużynie najlepiej spisali się: Paulina Pędrak szósta w turnieju juniorów oraz Sebastian Augustyn również szósty wśród seniorów.

Serwisy turniejowe seniorzy:  http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_681/

 juniorzy:  http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_680/

Relacja Tarnowskiej  TV    http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/7896,xx-miedzynarodowy-turniej-szachowy-w-gnojniku.html


KOLEJNY SUKCES OLIWKI

W dniach 27-30/12/2015 w Czudcu odbył się turniej kadry juniorów województwa podkarpackiego. W grupie mieszanej w której grali juniorzy i juniorki, nasza zawodniczka Oliwia Mirowska zajęła drugie miejsce zarówno w turnieju głównym jak i w turnieju szachów błyskawicznych.W obu przypadkach oznacza to zwycięstwo w grupie dziewcząt. Emilia Hals zajęła  trzecie miejsce w turnieju błyskawicznym w klasyfikacji juniorek  Grali również z naszego klubu Krzysztof i Michał Bartuzi, Piotr Gągała, Weronika Szumowicz i Jakub Krawiec. Dokładne wyniki na stronach:

http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6608/results.html?l=pl&tb=10_

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6962/results.html?l=pl&tb=10_

 


SEBASTIAN  AUGUSTYN  NAJLEPSZYM SZACHISTĄ  ADMINISTRACJI SAMORZĄDOWEJ  PODKARPACIA   2015 ROKU

Szachowe Mistrzostwa Pracowników Administracji Samorządowej Województwa Podkarpackiego odbyły się 19/12/2015 w Rzeszowie. Naszą gminę reprezentował mgr Sebastian Augustyn pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilźnie. Turniej zakończył się  pewnym zwycięstwem naszego zawodnika, który uzyskał rewelacyjny wynik 6,5  p. na 7 możliwych i wyprzedził na podium dwóch wyżej notowanych w klasyfikacji rankingowej przeciwników. Dokładne wyniki na stronie: http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_6606/results.html?l=pl&tb=10_


TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Coroczny ,tradycyjny turniej mikołajkowy odbył się w Pilźnie w sobotę 19/12/2015. W miłej świątecznej atmosferze rywalizowało 24 zawodników. Grały dzieci i młodzież zrzeszona w naszym klubie.  Sędzia turnieju Aleksander Kłusek wyznaczył 4 grupy rankingowe, aby każdy mógł się zmierzyć z przeciwnikami reprezentującymi podobny poziom gry. Rywalizacja była zacięta i niewiele partii zakończyło się  remisem. W najsilniejszej grupie pierwszej zwyciężył Hubert Bień zdobywając 4 punkty na 5 możliwych , najlepsza w grupie drugiej okazała się Weronika Szumowicz , która wygrała wszystkie partie, zwycięzcą trzeciej grupy został Bartłomiej Kawa 4/5, zaś czwartej Szymon Uriasz, który podobnie jak Weronika pokonał wszystkich przeciwników w swojej grupie. Na zakończenie główny sponsor turnieju  Barbara Godawska wręczyła nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika turnieju. W imieniu zarządu Gminnego Klubu Szachowego Hetman Pilzno serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Godawskiej za ufundowanie i wręczenie nagród oraz zarządowi Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” z Pilzna, która również wspomogła finansowo tę wspaniałą imprezę. Słowa podziękowania kierujemy również do wolontariuszy Aleksandra Kłuska za pomoc w organizacji i sędziowanie turnieju oraz Bogusławie Mirowskiej za  przygotowanie nagród.


Awans Hetmana II Pilzno do III ligi.

W dniu 13 grudnia 2015 roku zakończył się w Sędziszowie turniej drużynowy IV podkarpackiej ligi szachowej. Zwyciężył Hetman II Pilzno uzyskując jednocześnie awans do III ligi w 2016 roku. Ponadto Sebastian Augustyn zwyciężył w rywalizacji na pierwszej szachownicy a Paulina Pędrak na szachownicy kobiecej. Dobrze spisała się też trzecia drużyna Hetmana zajmując 8 miejsce gwarantujące utrzymanie się w lidze.


Hetman II Pilzno na czele tabeli IV ligi.

W decydującą fazę wchodzą rozgrywki IV podkarpackiej ligi seniorów, w której biorą udział dwie drużyny Hetmana, podczas ostatniego zjazdu w Sędziszowie 6/12/2015 roku świetnie spisał się Hetman II Pilzno pokonując wysoko 4,5-0,5 dotychczasowego lidera RzKSz Rzeszów II oraz wygrywając 5-0 dwa kolejne mecze . Tym samym nasza drużyna wysunęła się na pierwsze miejsce w tabeli.

http://chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_4523/results.html?l=pl&tb=206_

XIX Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Szachowy w Brzozowie

Grupa juniorów z Pilzna brała udział w turnieju mikołajkowym w Brzozowie w dniu 5/12/2015. Największym sukcesem może pochwalić się Emilia Hals, która zajęła w grupie klas IV-VI drugie miejsce pozostawiając w tyle wielu chłopaków 🙂

http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_5876/results.html?l=pl&tb=14_

II ZJAZD IV LIGI W SĘDZISZOWIE

W niedzielę 22.11.2015r. druga i trzecia drużyna Hetmana wyjeżdża do Sędziszowa na rozgrywki IV ligi, prosimy wszystkich grających zawodników o punktualne zgłoszenie się na godz. 8.00 przed budynkiem GOK.

SUKCES OLIWKI

Nasza zawodniczka Oliwia Mirowska wywalczyła pierwsze miejsce w Międzywojewódzkich Eliminacjach Mistrzostw Polski w szachach w grupie dziewcząt do 11 lat. Tabela oraz wyniki na stronie  http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4631/


DRUGA LIGA

W najbliższy weekend 5/09/2015 rozpoczynają się zmagania naszych drugoligowców w Jastrzębiej Górze. Turniej odbywać się będzie w dniach 5/09/2015-13/09/2015. Drużyna Hetmana wystąpi w składzie: G.Krogulski, B.Sygulski, J.Markiewicz, A.Zaskalski ,S.Augustyn, M.Markiewicz, H.Jałowiec. Wyniki można śledzić na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_4099/


SKŁADY DRYŻYN GKSZ HETMAN PILZNO NA IV PODKARPACKĄ LIGĘ SZACHOWĄ SENIORÓW

GKSZ HETMAN PILZNO II                          GKSZ HETMAN PILZNO III
1.Leszek Dubas                                                   1. Sylwester Rogus
2.Michał Handzel                                              2.Krzysztof Kmiecik
3.Grzegorz Draganik                                         3.Jacek Dąbrowski
4.Kamil Miśkiewicz                                           4.Mateusz Placek
5.Marcin Podolski                                              5.Kamil Wolak
6.Tomasz Uryasz                                                6. Hubert Bień
7.Bartosz Uryasz                                                 7. Krzysztof Bartuzi
8.Piotr Tatarczany                                              8. Julia Wolak
9.Paulina Pędrak                                                 9.Oliwia Mirowska                                   10.Emila Hals

Terminy zjazdów :
I zjazd – 11.10.2015 r.
II zjazd – 22.11.2015 r.
III zjazd – 06.12.2015 r.
IV zjazd – 13.12.2015 r.


ZAJĘCIA Z B.SYGULSKIM ODWOŁANE

Przez kolejne trzy środy czyli 29/07, 05/08 oraz 12/08 2015 nie odbędą się zajęcia z trenerem B.Sygulskim.


KAMIL TRZECIM LICEALISTĄ W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

Nasz zawodnik Kamil Miśkiewicz zdobył trzecie miejsce w Indywidualnym Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego- licealiadzie chłopców rozgrywanych w Górnie.

http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2556/results.html?l=pl&tb=10_

TURNIEJ „OMEGA” 2015

W dniu 21.06.2015 w budynku gimnazjum w Pilźnie odbędzie się tradycyjny turniej szachowy o puchar prezesa firmy „Omega” nasz klub jest współorganizatorem tego turnieju serdecznie zapraszamy szachistów do wzięcia udziału w tych zawodach. Zapisy  na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_3161/

 KOMUNIKAT W SPRAWIE SZKOLEŃ

Przez cztery kolejne środy 20.05, 27.05,  3.06oraz 10.06 2015  zajęcia szkoleniowe z Bogusławem Sygulskim są odwołane.


TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 02.06.2015 w przedszkolu w PIlźnie odbędzie się Gminny Turniej Szachowy Przedszkolaków.


 57 Turniej Szachowy o „ZŁOTĄ WIEŻĘ” – Finał Wojewódzki PK 2015

Rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy w tegorocznym finale wojewódzkim „Złotej Wieży” zajmując pewnie  pierwsze miejsce. W decydującym boju w którym w ostatniej rundzie spotkali się liderzy,  Hetman Pilzno pokonał   drużynę Parnas Stara Wieś  w stosunku 3-1.

Vice prezes naszego klubu Sebastian Augustyn odniósł również indywidualny sukces wygrywając wszystkie 7 partii na drugiej szachownicy, tym samym osiągnął najwyższy ranking uzyskany w turnieju.

Więcej danych jak zwykle na stronie chessarbitra

http://chessarbiter.com/turnieje/2015/tdr_557/


  ABSOLUTORIUM DLA ZARZĄDU

Walne zebranie członków i sympatyków GKSz Hetman Pilzno udzieliło jednogłośnie  absolutorium zarządowi klubu za okres 03/2013-03/2015. Jednocześnie z członkostwa w zarządzie zrezygnowali: Ewa Gołebiowska, Czesław Kubek, Józef Daniek oraz Barbara Godawska. Nowymi członkami zostali Krzysztof Krawiec, Andrzej Stechnij , Tomasz Bartuzi i Jacek Dąbrowski. Burmistrz Ewa Gołębiowska obiecała  dalsze wsparcie władz samorządowych dla klubu oraz zadeklarowała współprace jako honorowy członek zarządu. Byłym członkom zarządu dziękujemy za współpracę i serdecznie witamy nowych w naszej ekipie 🙂


 WALNE ZEBRANIE

W dniu 28.03.2015  o godz. 10.00 w sali klubowej ul. Rynek 6, odbędzie się walne zebranie Gminnego Klubu Szachowego „Hetman” Pilzno, Na którym między innymi odbędzie się podsumowanie pracy zarządu oraz wybory nowych władz klubu na kolejną dwuletnią kadencję. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków naszego klubu szachowego.


XIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O CZARNEGO KONIA W GNOJNIKU

Ekipa Hetmana Pilzno wybrała się na turniej do Gnojnika, który odbył się 22/02/2015r i  tradycyjnie już był mocno obstawiony. Trzy pierwsze miejsce zajęli silni szachiści z Ukrainy na czele z arcymistrzem Aleksandrem Nosenko. Najlepszym Polskim szachistą okazał się nasz zawodnik Jerzy Markiewicz, który zajął IV miejsce. Odnotować należy ,że Jurek nie przegrał żadnej partii w tym turnieju. Wyniki http://chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_900/


 III PODKARPACKA LIGA JUNIORÓW 2015

Nasi juniorzy zakończyli rozgrywki w III lidze na IV miejscu. Ostatni zjazd odbył się 21/02/2015r. Szczególnie wyróżniła się Oliwka Mirowska zdobywając 9 punktów w 9 rundach :). Nasza zawodniczka wypełniła tym samym pierwszą normę kandydata na mistrza. Brawo Oliwka !!!

Dokładniejsze wyniki na stronie http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_6180/


Foto galeria

Na naszej stronie powstała nowa zakładka w której będziemy umieszczać zdjęcia dokumentujące działalność klubu. Jeśli ktoś posiada takie zdjęcia i chciałby się  nimi podzielić zamieszczając ich na naszej stronie proszę o kontakt: ptools@onet.pl , oczywiście komentarze mile widziane 🙂 Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów III Liga Podkarpacka 2015r.

Juniorzy Hetmana Pilzno uzyskali awans do III podkarpackiej ligi juniorów  Jak na razie spisują się bardzo dobrze wygrywając trzy pierwsze mecze, co daje im prowadzenie w turnieju.

Więcej informacji: http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_6180/index.html?l=pl


 NOWY PROFIL KLUBU NA FACEBOOKU

Zgodnie z sugestiami naszych młodych zawodników postanowiliśmy otworzyć profil klubu na facebooku zapraszamy .


IV PODKARPACKA LIGA SENIORÓW

W dniu 7.12.2014 r. zakończyły się rozgrywki IV ligi szachowej, ostatni zjazd odbył się w Mielcu. Nasze drużyny niestety nie zdołały wywalczyć awansu do III ligi . Hetman III Pilzno zajął ósme miejsce, natomiast osłabiony brakiem podstawowych zawodników Hetman II Pilzno – zaledwie piąte miejsce. Startowało 12 drużyn z województwa podkarpackiego.

Szczegóły http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_2727/results.html?l=pl&tb=206_


Finał Wojewódzki IMS w szachach – Gry Drużynowe

Rewelacyjnie spisali się młodzi szachiści z Pilzna w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,który odbył się 3.12.2014 w Przemyślu. Drużyna Szkoły Podstawowej w Pilźnie zajęła  pierwsze miejsce. Na dystansie 9 rund wychowankowie klubu z Pilzna zremisowali tylko jeden mecz pokonując rywali w ośmiu pozostałych. Więcej informacji na stronie :

http://chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_5930/


XXIV OGÓLNOPOLSKI MEMORIAŁ SZACHOWY JANA GIETKI

Nasi juniorzy dobrze spisali się w kolejnym corocznym turnieju w Rudniku nad Sanem. Emilka Hals zwyciężyła w grupie juniorek do lat 10 zdobywając 6 pkt. zaś Oliwka Mirowska była trzecia z tym samym dorobkiem punktowym lecz gorszą wartościowością. Weronika Szumowicz zdobywając 5 punktów była druga w grupie juniorek do lat 8. Wyniki pozostałych zawodników z Pilzna oraz całego turnieju na stronach: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_162/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/ti_163/


 Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów II Liga.

Nasza drużyna zajęła 17 miejsce w zawodach DMP II Liga, odbywających się w Szczyrku w dniach 9-14 września 2014. Pierwsze cztery mecze nasi szachiści wygrali co zapewniło im prowadzenie , potem jednak odnotowali cztery porażki i jeden remis lądując ostatecznie w środku tabeli. Dokładne wyniki wraz z zapisem partii na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2014/tdr_3938/index.html?l=pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s